Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2019, 18:00

Nedostanete výplaty, prestaňte pracovať. Kalifornský startup financovaný Kutcherom má problémy

Zdá sa, že kalifornský startup Neighborly stavil na zlú kartu, keď sa pustil do obchodovania s komunálnymi dlhopismi.

Nedostanete výplaty, prestaňte pracovať. Kalifornský startup financovaný Kutcherom má problémy
Zdroj: Shankbone

Startup z Kalifornie Neighborly oznámil svojim zamestnancom, že im za prácu nemôže zaplatiť. Informáciu priniesol portál Bloomberg News.

Cieľom spoločnosti bolo zjednodušenie spôsobu predaja cenných papierov na trhu s komunálnymi dlhopismi. Ten má hodnotu 3,8 bilióna dolárov.

Generálny riaditeľ Jase Wilson v nedeľu zamestnancom oznámil, že financovanie spoločnosti minulý týždeň nedorazilo a požiadal ich, aby prestali pracovať. 

"Od dnešného večera už nie sme v pozícií zaplatiť vám," povedal Wilson. Zamestnanci tak dostanú zaplatené do konca predchádzajúceho týždňa. 

Startup Neighborly začal fungovať v roku 2012. Peniaze na rozbeh vyzbieral od investorov akými sú Ashton Kutcher v Sound Ventures, Maven Ventures a Univerzity v Stanforde.

Spoločnosť sa snažila predávať dlhopisy v menších prírastkoch, ako je obvyklé, len za päťtisíc dolárov, aby obyvatelia mohli jednoduchšie investovať do svojich komunít, akou je aj Cambridge v štáte Massachusetts, ktoré platformu Neighborly používalo. 

Spoločnosť však skončila s minimálnym vplyvom na štátny a miestny dlhový trh. 

Podľa údajov zostavených spoločnosťou Bloomberg bola spoločnosť pripísaná iba pri 12 transakciách s komunálnymi dlhopismi, a väčšina z nich bola pod hodnotou 20 miliónov dolárov.

Wilson v júli povedal, že spoločnosť sa vzdiali od obchodovania s komunálnymi dlhopismi a zbaví sa štvrtiny svojich zamestnancov. 

Spoločnosť odvtedy svoju pôsobnosť následne presunula do oblasti optických širokopásmových sietí.

Wilson povedal, že pozastavenie výplat bolo nutné na presun od komunálnych dlhopisov k sieťam. 

"Všetci sme v súlade s tým, čo musíme urobiť, ale s tým prichádza ďalšie zložité obdobie reorganizácie," uviedol Wilson. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.