Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2019, 15:47

Bloomberg: Deutsche Bank plánuje zrušiť 18-tisíc pracovných miest

Polovica prepustených bude podľa informácii Bloombergu v Nemecku.

Bloomberg: Deutsche Bank plánuje zrušiť 18-tisíc pracovných miest
Zdroj: Reuters

Deutsche Bank v utorok vyhlásila, že je príliš skoro na to, aby sa vyjadrila k podrobnostiam o svojich plánoch na zrušenie 18-tisíc pracovných miest.

Reagovala tak na informáciu agentúry Bloomberg, podľa ktorej polovica z týchto škrtov sa očakáva v Nemecku.

„Je priskoro hovoriť o podrobnostiach. Taktiež sa nevyjadrujeme ku konkrétnym regiónom a lokalitám,“ uviedla banka vo svojom vyhlásení.

Vedenie banky už predtým, bez toho, aby bolo konkrétnejšie, naznačilo, že významná časť pracovných miest bude zrušená v Nemecku.

Bloomberg s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou v utorok informoval, že v Nemecku bude zrušených približne polovica z plánovaných 18-tisíc pracovných miest, pretože banka sa snaží stlačiť náklady svojej maloobchodnej divízie.

Najväčšia nemecká banka začiatkom júla po zasadnutí dozornej rady vo Frankfurte nad Mohanom oznámila rozsiahly 3,5-ročný plán reštrukturalizácie v hodnote približne 7,4 miliardy eur.

​Jeho súčasťou je aj zrušenie takmer pätiny, teda približne 18-tisíc pracovných miest, a to najmä v zahraničnej obchodnej a investičnej divízii. Všeobecne sa očakáva, že sa táto reštrukturalizácia dotkne najmä pobočiek v Spojených štátoch a Európe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.