Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Koncom septembra zasiahla druhú najväčšiu banku vo Švajčiarsku zahanbujúca kríza. V Zürichu sa odohral zdanlivo triviálny a potenciálne nelegálny príbeh, ktorý zahŕňa špionáž a samovraždu. 

Príbeh sa týka Iqbala Khana, 43-ročného úspešného bankára a bývalého wealth manažéra (človeka, ktorý spravuje majetok a investície klienta) Credit Suisse a jeho nadriadeného, výkonného riaditeľa tejto banky Tidjana Thiamova.

Khan tento mesiac prešiel ku priamej konkurencii Credit Suisse, UBS. Zdanlivo nezaujímavej kariérnej zmene ambiciózneho bankára s pakistansko-švajčiarskym pôvodom však predchádzala špionáž. 

Khan si 17. septembra v centre Zürichu všimol, že ho niekto sleduje. Mužov konfrontoval a následne udalosť nahlásil polícii. Ukázalo sa, že mužov si najal Credit Suisse. 

Kým všetky oči sa po zistení sústredili na generálneho riaditeľa (CEO) Credit Suisse Tidjaneho Thiama, pravda bola niekde inde.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.