Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2019, 21:13

Saudi zvyšujú ťažbu ropy. Prekonala úroveň pred útokmi

Podľa ministra sa ťažba ropy v tomto a budúcom mesiaci očakáva na úrovni približne 9,86 milióna barelov denne.

Saudi zvyšujú ťažbu ropy. Prekonala úroveň pred útokmi
Zdroj: Reuters

Produkcia ropy v Saudskej Arábii by sa v októbri aj novembri mala pohybovať pod 9,9 milióna barelov denne (1 barel = 159 litrov). Povedal to v pondelok saudský minister energetiky princ Abdulazíz bin Salmán.

Podľa ministra sa ťažba ropy v tomto a budúcom mesiaci očakáva na úrovni približne 9,86 milióna barelov denne. Na porovnanie, v septembri krajina podľa oficiálnych údajov ťažila denne 9,13 milióna barelov, čo v porovnaní s augustom predstavovalo pokles o 660-tisíc barelov denne.

Dôvodom boli útoky na zariadenia ropného koncernu Saudi Aramco. Niektoré zdroje uviedli, že ťažba bola ešte nižšia a dosiahla 8,56 milióna barelov denne.

Abdulazíz bin Salmán zároveň dodal, že maximálnu produkčnú kapacitu na úrovni 12 miliónov barelov denne dosiahne Saudská Arábia do konca novembra. Ako uviedol, momentálne vyváža zhruba 6,9 milióna barelov ropy/deň.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.