Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2019, 11:31

Zisky Huawei narástli o 24,4 percenta napriek obmedzeniam na americkom trhu

Huawei predal za prvých deväť mesiacov roka 26 percent telefónov viac ako minulý rok v rovnakom období.

Zisky Huawei narástli o 24,4 percenta napriek obmedzeniam na americkom trhu
Zdroj: Reuters

Čínsky technologický gigant Huawei Technologies zaznamenal v treťom kvartáli 2019 nárast tržieb o 24,4 percenta. USA ho pritom zaradili na tzv. čierny zoznam firiem, s ktorými nesmú spoločnosti v USA obchodovať bez špeciálneho povolenia. Uviedli to noviny Gobal Times.

Noviny tiež informovali o tom, že spoločnosť Huawei, ktorá je druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete, predala za prvých deväť mesiacov roka vyše 185 miliónov telefónov, o 26 percent viac ako vlani v rovnakom období.

Tržby spoločnosti Huawei v treťom kvartáli dosiahli 610,8 miliardy jüanov (78,36 miliardy eur) a zisková marža 8,7 percenta. Huawei v auguste uviedol, že vplyv obchodných reštrikcií v USA ho zasiahne menej, ako sa pôvodne obával.

No tieto obmedzenia by mohli tento rok znížiť tržby jeho divízie smartfónov o 10 miliárd amerických dolárov (9,08 miliardy eur).

Huawei, najväčší svetový výrobca telekomunikačných sieťových zariadení, dodal, že v treťom štvrťroku získal ďalších zákazníkov pre siete novej generácie 5G, a to napriek snahám Washingtonu o sankcie proti nemu.

Koncern oznámil, že podpísal viac ako 60 zmlúv s globálnymi klientmi na dodávky zariadení pre siete 5G.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.