Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2019, 00:00

Preskupovanie síl: Faurecia kupuje SAS od Continentalu

Všetci traja dodávatelia pre automobilky pôsobia aj na našom trhu, z hľadiska tržieb patria medzi 20 najväčších podnikov na Slovensku.

Preskupovanie síl: Faurecia kupuje SAS od Continentalu
Zdroj: Reuters

Faurecia a Continental urobili pred viac ako 23 rokmi dôležitý spoločný krok. Rozhodli sa formou partnerského vzťahu založiť spoločnosť SAS Automotive Systems, ktorej primárnym cieľom bolo sústrediť sa na interiérové moduly vozidiel.

Počas vyše dvoch desaťročí spolu vybudovali významného automotive hráča, ktorý sa rozrástol po celom svete vrátane Slovenska.

Spoločné manželstvo Faurecie a Continentalu sa však končí. Celý biznis SAS vrátane toho v Bratislave najnovšie preberie Faurecia.

Francúzskemu hráčovi patriacemu do portfólia PSA tak podľa vlastných slov pribudnú znalosti v oblasti systémov v kokpite a výhodou má byť aj oživenie stagnujúcich hospodárskych výsledkov.

„SAS má silný potenciál rastu a predstavuje vynikajúcu príležitosť pre spoločnosť Faurecia, a to strategicky aj finančne,“ konštatuje výkonný riaditeľ Faurecie Patrick Koller.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.