Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2019, 10:44

Netflix potiahol najmä seriál Stranger Things. Počet predplatiteľov stúpol o 12 percent

Tržby Netflixu medziročne stúpli o 31 percent na 5,25 miliardy dolárov.

Netflix potiahol najmä seriál Stranger Things. Počet predplatiteľov stúpol o 12 percent
Zdroj: Reuters

Netflix v treťom kvartáli zvýšil počet predplatiteľov a jeho zisk prekonal očakávania Wall Street. Americký streamovací koncern pripísal vysoký rast úspechu tretej série svojho seriálu Stranger Things. Akcia spoločnosti v poburzovom obchodovaní posilnila takmer o osem percent.

Počet predplatiteľov video streamovacej služby v treťom štvrťroku stúpol o 6,77 milióna alebo o 12 percent. Koncern síce zaostal za vlastným cieľom zvýšiť počet predplatiteľov o sedem miliónov, ale prekonal prognózy trhu. Netflix má aktuálne 158,33 milióna predplatiteľov.

Koncern zdôvodňuje ich výrazný nárast "rozmanitosťou, pestrosťou a kvalitou" svojho obsahu.

Zisk za tri mesiace od júla do septembra vzrástol na 665,2 milióna amerických dolárov (603,4 milióna eur) alebo 1,47 dolára na akciu zo 402,8 milióna dolárov alebo 0,89 dolára v rovnakom období vlani. Analytici počítali so ziskom na akciu na úrovni 1,04 dolára.

Tržby medziročne stúpli o 31 percent na 5,25 miliardy dolárov zo štyroch miliárd dolárov, pričom analytici predpovedali 5,25 miliardy dolárov.

Netflix očakáva, že vo štvrtok kvartáli počet jeho predplatiteľov vzrastie o 7,60 milióna. Tržby by mali dosiahnuť 5,44 miliardy dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.