Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2019, 11:26

Tesla dostala od Číny zelenú. V továrni za dve miliardy dolárov plánuje začať vyrábať už tento mesiac

Tesla bude prvou továrňou na výrobu automobilov plne vlastnenou zahraničnou firmou v Číne.

Tesla dostala od Číny zelenú. V továrni za dve miliardy dolárov plánuje začať vyrábať už tento mesiac
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Tesla Inc. môže začať vyrábať svoje elektromobily v Číne. Čínske ministerstvo priemyslu teraz oznámilo, že pridalo spoločnosť na vládny zoznam schválených výrobcov áut a poskytlo výrobcovi elektrických automobilov certifikát, ktorý v krajine potrebuje.

To znamená, že Tesla dostala zelenú k začatiu výroby, uviedol šéf konzultačnej firmy Automotive Foresight Ja-le Čang. Výrobu môže podľa neho začať kedykoľvek.

Tesla stavia továreň za dve miliardy amerických dolárov (1,8 miliardy eur) v Šanghaji. Bude to jej prvá továreň na výrobu áut v zahraničí.

Agentúra Reuters na začiatku mesiaca oznámila, že Tesla plánuje začať výrobu v Číne už tento mesiac. Zatiaľ však nie je isté, či sa jej podarí splniť cieľ výroby pre koniec tohto roka kvôli neistote súvisiacej s objednávkami, pracovnou silou a dodávateľmi.

Zámerom je do konca roka vyrábať v závode najmenej tisíc vozov Model 3 týždenne.

​Továreň Tesly bude tak prvou na výrobu automobilov plne vlastnenou zahraničnou firmou v Číne a signalizuje, že Čína sa snaží viac otvoriť svoj automobilový trh. Úrady Šanghaja tiež ponúkli Tesle pomoc, aby sa urýchlila výstavba závodu.

Čína tiež na konci augusta vyradila modely Tesly zo zoznamu áut, na ktoré sa vzťahuje desaťpercentná daň.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.