Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2019, 17:11

Najväčšia poľská banka zvažuje odkúpenie mBank

Hodnota mBank sa teraz na varšavskej burze pohybuje okolo 3,27 miliardy eur.

Najväčšia poľská banka zvažuje odkúpenie mBank

Najväčšia poľská banka PKO Bank Polski zvažuje, že podá ponuku na odkúpenie mBank - poľskej divízie druhej najväčšej nemeckej banky Commerzbank. Dnes to podľa agentúry Reuters povedal šéf PKO BP Zbigniew Jagiełło. 

Commerzbank vlastní v mBank podiel 69,3 percenta. Formálne chce proces predaja začať až v najbližších mesiacoch, ale už teraz testuje prípadných záujemcov. Predajom väčšinového podielu plánuje nemecká banka získať finančné prostriedky, ktoré umožnia rýchlejšiu realizáciu novej stratégie a súvisiacich investícií.

"Pokiaľ bude mBank formálne ponúknutá na predaj, potom je povinnosťou PKO BP tieto aktíva zanalyzovať," povedal Jagiełło agentúre Reuters. PKO je vlastnená štátom. "Prirodzene sa na to pozrieme, aj keď pozrieť sa neznamená automaticky želanie kupovať," dodal.

Hodnota mBank sa teraz na varšavskej burze pohybuje okolo 14 miliárd zlotých (3,27 miliardy eur). Poľská mBank vlani dosiahla tržby 1,1 miliardy eur, zisk pred zdanením potom predstavoval 346 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.