Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2019, 20:00

Obchodná vojna či spomaľovanie ekonomík. Automotive ohrozujú celosvetové problémy

Zväz automobilového priemyslu sa snaží o uzatvorenie Memoranda o porozumení s vládou. Cieľom má byť udržateľný rozvoj a zlepšenie podmienok vo viacerých kľúčových oblastiach.

Obchodná vojna či spomaľovanie ekonomík. Automotive ohrozujú celosvetové problémy
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Automobilový priemysel ohrozuje množstvo celosvetových problémov. Príkladom je spomaľovanie ekonomík, klesajúci dopyt v Číne, obchodná vojna, otáznik nad brexitom či nástup elektromobility.

Akoby to nestačilo, slovenské výroby sa musia vysporiadať ešte aj s domácim podnikateľským prostredím, kde podľa nich chýba stabilita a predvídateľnosť vládnych krokov, pracovná sila či infraštruktúra potrebná na rozvoj nových technológií.

Pomoc a podpora nášho najdôležitejšieho priemyselného odvetvia je často diskutovaná. V apríli tohto roka šéf rezortu hospodárstva Peter Žiga ohlásil 21 opatrení, ktoré mali pomôcť automobilovému priemyslu i celému podnikateľskému prostrediu.

Podľa šéfa Zväzu automobilového priemyslu Alexandra Matušeka sa do dnešného dňa podarilo dosiahnuť niektoré čiastkové ciele, čo však nestačí.

Realizácia uznesení, ktoré by mali zásadným spôsobom pomôcť zachovať konkurencieschopnosť automobilového priemyslu na Slovensku v horizonte najbližších 10 rokov, stále stagnuje,“ povedal Matušek.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.