Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2019, 00:00

Kellner môže pri kúpe matky Markízy naraziť. Transakciu musia schváliť úrady

Mediálnu skupinu CME, vrátane slovenskej Markízy a českej televízie Nova, kúpila skupina PPF. Tú vlastní najbohatší Čech Petr Kellner.

Kellner môže pri kúpe matky Markízy naraziť. Transakciu musia schváliť úrady
Zdroj: SNÍMKA: PPF

Mediálny obchod roka je hotový. Skupina PPF, ktorú vlastní najbohatší Čech Petr Kellner, podpísala dohodu so spoločnosťou Central European Media Enterprises o jej plnom prevzatí. Do portfólia skupiny CME patrí aj najsledovanejšia slovenská televízia Markíza či česká Nova. PPF o tom informovala v nedeľu v noci.

Prvý krok obchodu
Podpis dohody bol iba prvým krokom k oficiálnemu uzavretiu transakcie. Na jej dokončenie musí PPF ešte získať súhlas akcionárov spoločnosti CME, Európskej komisie a národných regulátorov v niektorých krajinách, kde CME pôsobí. Okrem Slovenska a Česka vlastní CME televízne stanice v Bulharsku, Rumunsku a v Slovinsku.

Mediálna skupina CME vníma transakciu pozitívne. V jej prospech sa chystá hlasovať aj jej najväčší akcionár – americká telekomunikačná spoločnosť AT&T. Ingrid Ludviková, hovorkyňa Zastúpenia Európskej

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.