Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2019, 00:00

Prioritou musí byť výraznejšia podpora potravín

Predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho v rozhovore pre HN tvrdí, že základom zmien pre slovenské poľnohospodárstvo musí byť silný štátny rozpočet a efektívne podpory.

Prioritou musí byť výraznejšia podpora potravín
Zdroj: SPPK

Nosnými témami zajtrajšej konferencie Agroprogress budú dlhodobé ciele vašej komory – ozdravenie a rast slovenského poľnohospodárstva. Aké impulzy potrebuje slovenský agrosektor?
Prichádza rozhodujúce obdobie, ktoré môže na jednej strane pomôcť zvýšiť konkurencieschopnosť slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva, ale na druhej strane môže aj nenávratne zatĺcť ďalší klinec do rakvy domáceho agropotravinárstva. Naša budúcnosť skutočne záleží na tom, ako využijeme nové programovacie obdobie v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2020 a ako sa štát postaví k návrhu budúcoročného štátneho rozpočtu práve v oblasti agropotravinárstva. Nie je nič podstatnejšie pre zvýšenie konkurencieschopnosti nášho chlebového odvetvia, ako sú tieto dva nástroje, ktoré v zásadnej miere ovplyvnia jeho ďalšie fungovanie.


Finančná poddimenzovanosť odvetvia či pozemková rozdrobenosť sprevádzajú sektor už celé roky. Podarilo sa v niektorej z týchto oblastí dosiahnuť významnejší pokrok?
Výraznejšie zmeny vnímame najmä v ostatnom období. Vychádzame pritom najmä z politicko-spoločenskej situácie, ktorá nastala po vražde novinára a jeho priateľky. Spoločnosť sa vtedy akoby zobudi

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.