Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2019, 16:00

Daimler ruší 1100 manažérskych pozícií. V Nemecku tak príde o prácu každý desiaty zamestnanec

Automobilka prechádza úspornými opatreniami, o ktorých rozhodol ešte začiatkom roka jej bývalý šéf.

Daimler ruší 1100 manažérskych pozícií. V Nemecku tak príde o prácu každý desiaty zamestnanec
Zdroj: Reuters

Nemecká automobilka Daimler chce na celom svete zrušiť 1100 manažérskych pozícií. Výrobca vozidiel Mercedes to uviedol v liste zamestnancom, ktorý má k dispozícii agentúra DPA. O firemným plánu skôr informovali listy Süddeutsche Zeitung a Handelsblatt.

Spoločnosť sama nechcela správu komentovať. V Nemecku by sa malo zrušiť zhruba každé desiate pracovné miesto, vyplýva z listu šéfa celopodnikovej rady Michaela Brechta. Automobilka prechádza úspornými opatreniami, o ktorých rozhodol ešte začiatkom roka jej bývalý šéf Dieter Zetsche.

Daimleru sa nedarilo predovšetkým v prvej polovici tohto roka. Podobne ako ostatní výrobcovia sa potýka s poklesom automobilového trhu, výrobnými problémami, vysokými nákladmi na zvolávacie akcie a otázkami okolo budúcnosti dieselového pohonu. Vysoké sumy musia vynakladať na investície do elektromobility a do autonómneho riadenia.

V treťom štvrťroku zvýšil Daimler prevádzkový zisk medziročne o osem percent na 2,69 miliardy eur. Zásluhu na tom mal predovšetkým vyšší odbyt vozidiel značky Mercedes-Benz.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.