Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2019, 19:46

WeWork sa pokúša o reorganizáciu. Zbavuje sa vedľajších aktivít a bude prepúšťať

Spoločnosť WeWork v prvom polroku tohto roka vykázala stratu 900 miliónov dolárov.

WeWork sa pokúša o reorganizáciu. Zbavuje sa vedľajších aktivít a bude prepúšťať
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť The We Company predá svoje vedľajšie aktivity vrátane sociálnej siete MeetUp, ktorú kúpila v roku 2017, a zruší niektoré pracovné miesta.

Podnik vytvoril po odloženom vstupe na burzu 90-dňový plán a snaží sa o reorganizáciu. Uviedol to v prezentácii, ktorú už v októbri predstavil investorom a o ktorej informoval v piatok. The We Company je majiteľom firmy WeWork, najväčšieho poskytovateľa zdieľaných kancelárií na svete.

Prepúšťanie zasiahne zatiaľ bližšie neurčené množstvo administratívnych pracovníkov, ľudí zamestnaných na pozíciách súvisiacich s rastom firmy a ľudí v divíziách, ktoré by sa v budúcnosti mali zmenšovať, uviedla agentúra Reuters.

WeWork sa tiež zbaví svojho podielu vo firme The Wing. Tá poskytuje priestory pre stretávanie a pre prácu a zameriava sa na ženy.

Spoločnosť WeWork založil v roku 2010 Adam Neumann so svojou ženou a investičným bankárom Joelom Schreiberom. Z jednej zdieľanej kancelárie v New Yorku firma expandovala na 500 miest po celom svete. 

​V prvom polroku tohto roka spoločnosť vykázala stratu 900 miliónov dolárov, výnosy ale zdvojnásobila na 1,54 miliardy amerických dolárov.

V polovici septembra firma odložila plánované uvedenie svojich akcií na burzu. To vyvolalo krízu, ktorá ju priviedla na hranicu bankrotu a viedla k odchodu jej spoluzakladateľa Neumanna.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.