Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2019, 15:37

Britská libra výrazne posilnila

Líder Strany pre brexit Nigel Farage vyhlásil, že nepostaví do volieb kandidátov v oblastiach, ktoré v posledných voľbách získali konzervatívci.

Britská libra výrazne posilnila
Zdroj: Reuters

Britská libra v pondelok výrazne posilnila. Dôvodom bolo vyhlásenie Nigela Faragea, že jeho Strana pre brexit nepostaví kandidátov v obvodoch, ktoré v posledných voľbách získali konzervatívci. Ide o 317 kresiel.

Farage dodal, že jeho strana postaví kandidátov vo všetkých ostatných obvodoch, kde v posledných voľbách vyhrali labouristi a iné strany podporujúce zotrvanie krajiny v Európskej únii (EÚ). To môže výrazne pomôcť konzervatívcom zvýšiť svoju väčšinu v parlamente.

Libra si po jeho vyhláseniach polepšila o 0,6 percenta a jej kurz sa dostal na 1,2859 dolára/libru. Farage povedal na televíznej tlačovej konferencii, že k tomuto rozhodnutiu dospel, aby "zabránil riziku druhého referenda o brexite".

Premiér Boris Johnson jeho rozhodnutie privítal a na Twitteri napísal, že pomôže k tomu, aby opäť nenastala v parlamente patová situácia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.