Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 12:42

Financial Times prvýkrát v histórii povedie žena

Od budúceho roka sa šéfredaktorkou britského denníka stane Roula Khalafová.

Financial Times prvýkrát v histórii povedie žena
Zdroj: Youtube

Britský denník Financial Times (FT) od januára prvýkrát za jeho viac ako 130 rokov pôsobenia povedie žena. Doterajšia zástupkyňa šéfredaktora Roula Khalafová na čele redakcie v januári vystrieda Lionela Barbera, ktorý denník vedie od roku 2005. FT personálnu zmenu oznámil v dnešnej tlačovej správe.

"Po 14 rokoch po Novom roku opustím funkciu šéfredaktora. Bolo mi vzácnu poctou a veľkým potešením vykonávať najlepšie zamestnanie v novinárčine," uviedol Barber, ktorého kariéra je s FT spätá už 34 rokov.

Denník napísal, že pod Barberovým vedením sa redakcia stala zárobkovou aj napriek dramatickému ústupu tradičného ekonomického modelu založenom na tlačenom obsahu.

Jeho nástupkyňa Khalafová zastávala od roku 2016 druhú najvyššiu funkciu v denníku. V FT pôsobí od roku 1995, pričom začínala ako severoamerická spravodajkyňa. Neskôr okrem iného viedla spravodajstvo z Blízkeho východu.

"Je pre mňa obrovská česť byť vymenovaná šéfredaktorkou FT, najlepšej spravodajskej organizácie na svete," uviedla Khalafová s tým, že chce nadviazať na "mimoriadne" Barberove úspechy.

Šéfredaktorku bude mať FT prvýkrát od svojho založenia v roku 1884. Ženy stoja aktuálne v čele ďalších dvoch celoštátnych britských denníkov: ľavicový The Guardian vedie od roku 2015 Katherine Vinerová, Alison Phillipsová potom od minulého roka šéfuje ľavicovému bulváru Daily Mirror.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.