Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 13:11

Wizzairu sa darí. Medziročný zisk maďarskej nízkonákladovky výrazne stúpol

Wizz Air je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe.

Wizzairu sa darí.  Medziročný zisk maďarskej nízkonákladovky výrazne stúpol
Zdroj: Regiontatry.sk

Maďarské nízkonákladové aerolínie Wizz Air oznámili za prvý polrok súčasného obchodného roka vysoký rast zisku, k čomu prispel zvýšený počet cestujúcich. Firma vyťažila najmä z úspešného začiatku roka, zatiaľ čo iné aerolínie museli obmedziť svoje plány expanzie.

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe, uviedla, že za prvý polrok obchodného roka 2019/2020, to znamená od apríla do konca septembra, dosiahla zisk na úrovni 371,5 milióna eur. Medziročne to znamená rast o 87,1 percenta. Zisk na akciu z pokračujúcich operácií sa zvýšil z 1,59 na 2,93 eura.

Za šesť mesiacov prepravila spoločnosť celkovo 22,1 milióna cestujúcich. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého obchodného roka to znamená rast o 17,9 percenta. Príjmy z predaja leteniek vzrástli o 11,4 percenta na 956,6 milióna eur.

Vzhľadom na tieto výsledky spoločnosť Wizz Air upravila odhad celoročného čistého zisku, keď pôvodnú dolnú hranicu posunula smerom nahor. Zatiaľ čo pôvodne očakávala, že za obchodný rok 2019/2020 dosiahne zisk v rozmedzí od 320 miliónov do 350 miliónov eur, teraz počíta so ziskom v rozmedzí od 335 miliónov do 350 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.