Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 13:16

Nemecko pred recesiou zachránil jeden sektor, myslí si odborník. Povedal, ako sa bude situácia vyvíjať

  • Ako sa bude v najbližšom období vyvíjať nemecká ekonomika?
  • A aký vplyv to bude mať na Slovensko?
  • Čoho sa máme najviac obávať?
  • Aj na tieto otázky odpovedal v rozhovore pre HNtelevíziu analytik Tatra Banky Juraj Valachy.

Stav nemeckej ekonomiky je kľúčovým ukazovateľom aj pre Slovensko, nakoľko ide o nášho najväčšieho obchodného partnera. O tom, v akom stave nemecká ekonomika je a čo môžeme očakávať, sa  v HNtelevízii rozprával Ľuboslav Kačalka s analytikom Tatra Banky Jurajom Valaychym.

"Dôležité sú dáta o skutočnej výrobe o predajoch, HDP," hovorí odborník, ktoré ukazovatele treba sledovať. Tieto dáta podľa neho naznačujú, "že sa situácia nezhoršuje, ale zatiaľ ani nezlepšuje."

​Ako pozitívny fakt uvádza to, že sektoru služieb sa darí a rastie v protiklade s priemyslom, ktorý je v recesii. "Je to nezvyčajné, priemysel a služby idú obvykle ruka v ruke," hovorí. Práve vďaka situácii v službách sa podľa Valachyho podarilo v Nemecku vyhnúť recesii. 

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.