Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 13:16

Nemecko pred recesiou zachránil jeden sektor, myslí si odborník. Povedal, ako sa bude situácia vyvíjať

  • Ako sa bude v najbližšom období vyvíjať nemecká ekonomika?
  • A aký vplyv to bude mať na Slovensko?
  • Čoho sa máme najviac obávať?
  • Aj na tieto otázky odpovedal v rozhovore pre HNtelevíziu analytik Tatra Banky Juraj Valachy.

Stav nemeckej ekonomiky je kľúčovým ukazovateľom aj pre Slovensko, nakoľko ide o nášho najväčšieho obchodného partnera. O tom, v akom stave nemecká ekonomika je a čo môžeme očakávať, sa  v HNtelevízii rozprával Ľuboslav Kačalka s analytikom Tatra Banky Jurajom Valaychym.

"Dôležité sú dáta o skutočnej výrobe o predajoch, HDP," hovorí odborník, ktoré ukazovatele treba sledovať. Tieto dáta podľa neho naznačujú, "že sa situácia nezhoršuje, ale zatiaľ ani nezlepšuje."

​Ako pozitívny fakt uvádza to, že sektoru služieb sa darí a rastie v protiklade s priemyslom, ktorý je v recesii. "Je to nezvyčajné, priemysel a služby idú obvykle ruka v ruke," hovorí. Práve vďaka situácii v službách sa podľa Valachyho podarilo v Nemecku vyhnúť recesii. 

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.