Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2019, 11:22 Aktualizované dňa 14.11.2019 o 11:33

Eurostat: Ekonomika eurozóny stagnuje

HDP eurozóny v treťom kvartáli stúplo o 0,2 percenta, rovnako ako v predchádzajúcom štvrťroku.

Eurostat: Ekonomika eurozóny stagnuje
Zdroj: TASR

Tempo rastu ekonomiky eurozóny v treťom kvartáli stagnovalo. Hrubý domáci produkt (HDP) regiónu za tri mesiace od júla do septembra medzikvartálne na sezónne upravenej báze stúpol o 0,2 percenta rovnako ako v predchádzajúcom štvrťroku, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat a potvrdil svoj prvý odhad.

V celej Európskej únii (EÚ) sa HDP zvýšil o 0,3 percenta po náraste o 0,2 percenta V medziročnom porovnaní ekonomika eurozóny v treťom kvartáli expandovala o 1,2 percenta, nie o 1,1 percenta, ako pôvodne predpokladal Eurostat, po náraste o 1,2 percenta v druhom štvrťroku.

Ekonomika EÚ si medziročne polepšila o 1,3 percenta po +1,4 percenta v predchádzajúcom štvrťroku.

Zamestnanosť v eurozóne aj v EÚ sa v treťom štvrťroku v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom zvýšila o 0,1 percenta po náraste o 0,2 percenta respektíve o 0,3 percenta v predchádzajúcich troch mesiacoch.

V medziročnom porovnaní zamestnanosť stúpla v eurozóne o jedno percento a v EÚ o 0,9 percenta po +1,2 percenta respektíve +1,0 percenta v druhom. kvartáli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.