Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2019, 20:33

Oceliarsky koncern zruší v Európe tisíce pracovných miest

Spoločnosť Tata Steel zamestnáva v Európe približne 20-tisíc ľudí.

Oceliarsky koncern zruší v Európe tisíce pracovných miest
Zdroj: Reuters

Oceliarsky koncern Tata Steel plánuje zrušiť vo svojich európskych prevádzkach približne 3-tisíc pracovných miest. Uviedol to pre agentúru Reuters zdroj oboznámený s informáciami, pričom dôvodom je prebytok ocele na trhu.

Už skôr šéf Tata Steel pre Európu Henrik Adam povedal, že spoločnosť plánuje oznámiť znižovanie počtu pracovných miest v európskych závodoch, ktoré zamestnávajú približne 20-tisíc ľudí. Presnejšie údaje o počte rušených pracovných miest však nezverejnil.

Po stretnutí s holandskými zamestnancami zdroj pre Reuters uviedol, že zrušených by malo byť približne 3000 miest, pričom detaily by sa mali dotiahnuť v najbližších týždňoch.

Európsky oceliarsky sektor zápasí so zahraničnou konkurenciou a vysokými energetickými nákladmi. Európske oceliarne obviňujú najmä Čínu, ktorá je najväčším producentom ocele na svete, z presýtenia trhov.

Čína sa bráni, že sama výrazne znížila produkčnú kapacitu. Podľa Tata Steel je však situácia Európy o to horšia, že sa "stala skládkou pre prebytočnú oceľ vo svete".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.