Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2019, 00:00

Plech namiesto plastu. Pivovary rušia PET fľaše

Veľkí výrobcovia začnú v plechovkách a skle predávať aj nápoje, ktoré boli zákazníci zvyknutí kupovať v PET fľašiach.

Plech namiesto plastu. Pivovary rušia PET fľaše
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Ak platí, že obal predáva, tak by zrejme nemal byť z plastu. Spotrebitelia totiž menia preferencie pri nákupoch nápojov, pričom sa čoraz viac stránia práve umelohmotných obalov. Viacerí veľkí výrobcovia potvrdzujú, že vlani najvýraznejšie stúpol predaj v plechovkách. A to na úkor PET a vratných fliaš. V snahe vyhovieť požiadavkám zákazníkov a tiež v rámci svojich stratégií na ochranu životného prostredia sa veľké firmy rozhodli pozmeniť portfólio, na ktoré boli Slováci roky zvyknutí.


Heineken už ukončil výrobu ochutených pív Zlatý Bažant v plastových fľašiach. Týmto krokom budúci rok ušetrí 28 ton plastu. Nezaháľa ani jeho hlavný konkurent Plzeňský Prazdroj. „Ako prvý prest

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.