Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2019, 07:40

Egypt sa spamätáva z povstania, turistický ruch sa vracia na stratené pozície

Cestovný ruch sa na hrubom domácom produkte Egypta podieľa asi 15 percentami.

Egypt sa spamätáva z povstania, turistický ruch sa vracia na stratené pozície
Zdroj: Dreamstime

Počet turistov v Egypte sa vracia po rokoch nepokojov na úroveň roku 2010 a príjmy z turistiky v minulom fiškálnom roku vystúpili na rekordných viac ako 12,5 miliardy amerických dolárov. V rozhovore s televíziou Bloomberg to povedala egyptská ministerka cestovného ruchu Ranja Mašátová.

Vláda sa snaží turistiku podporiť, pretože je dôležitým zdrojom devíz.

Cestovný ruch sa na hrubom domácom produkte Egypta podieľa asi 15 percentami, otriaslo ním však povstanie v roku 2011 a viacero útokov v ďalších rokoch zameraných na turistov, vrátane zostrelenia ruského lietadla na Sinaji zhruba pred štyrmi rokmi.

Pretože sa bezpečnosť v Egypte zlepšila, turisti sa začali vracať. Británia potom zrušila odporúčanie pre komerčné aerolinky, aby nelietali na Sinaj.

Vláda podľa Mašatovej prijala nové, prísnejšie štandardy pre ubytovanie a zvýšila propagáciu krajiny. Egypt sa podľa nej snaží rozvinúť nové možnosti mimo kultúrnych pamiatok, slnka a mora.

"Dnešní turisti hľadajú zážitky, rozmanitosť ponuky a snažia sa byť súčasťou miestnej komunity," uviedla ministerka a upozornila na turistickú trasu v blízkosti letoviska Hurgada, ktorá je dlhá 170 kilometrov.

Veľkým lákadlom by podľa nej malo byť veľké egyptské múzeum, ktoré má byť budúci rok otvorené blízko pyramíd v Gíze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.