Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2019, 08:35

Štatistici potvrdili, že Nemecko sa tesne vyhlo recesii

Nemecké hospodárstvo sa v poslednej dobe potýka so spomaľovaním rastu svetovej ekonomiky.

Štatistici potvrdili, že Nemecko sa tesne vyhlo recesii
Zdroj: Reuters

Nemecká ekonomika sa v treťom štvrťroku tesne vyhla recesii, hrubý domáci produkt (HDP) sa zvýšil o 0,1 percenta oproti predchádzajúcim trom mesiacom. Potvrdili to konečné údaje, ktoré dnes zverejnil spolkový štatistický úrad.

V druhom štvrťroku sa nemecký HDP znížil o 0,2 percenta po náraste o 0,5 percenta v prvom kvartáli. Recesia sa zvyčajne definuje ako dva štvrťroky ekonomického poklesu za sebou.

Nemecké hospodárstvo sa v poslednej dobe potýka so spomaľovaním rastu svetovej ekonomiky. K jeho ťažkostiam prispieva pretrvávajúca neistota spojená s plánovaným odchodom Británie z Európskej únie a s obchodnou vojnou medzi Spojenými štátmi a Čínou.

Nemecká vláda v tomto roku očakáva rast ekonomiky o pol percenta po minuloročnej expanzii o 1,4 percenta. Budúci rok sa má HDP podľa vládnej prognózy zvýšiť o jedno percento. Nemecko je najväčšou ekonomikou v Európe a najväčším obchodným partnerom Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.