Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2019, 15:37

Audi plánuje zrušiť 9500 miest

Automobilka v súčasnosti zamestnáva okolo 90-tisíc ľudí na celom svete.

Audi plánuje zrušiť 9500 miest
Zdroj: HN/Radoslav Petrík (Ilustračná snímka)

Nemecký výrobca luxusných áut Audi plánuje do roku 2025 zrušiť 9500 pracovných miest v rámci masívnej reštrukturalizácie, ktorá by mala tejto dcére koncernu Volkswagen pomôcť ušetriť miliardy eur.

Hovorca Audi v utorok povedal, že rozhovory so zástupcami odborov o znižovaní nákladov napredujú. K rušeniu miest má dôjsť v rámci programu predčasného odchodu do dôchodku.

Automobilka dodala, že bude zároveň pokračovať v nábore nových ľudí na pozície spojené s elektromobilitou a digitalizáciou. Konkrétne, chce prijať 2000 nových zamestnancov, takže čistá strata bude predstavovať 7500 pracovných miest.

Audi v súčasnosti zamestnáva okolo 90-tisíc ľudí na celom svete vrátane 60-tisíc v Nemecku. V ostatných rokoch sa snaží udržať krok s domácimi súpermi BMW a Daimlerom.

Niektoré z dieselových modelov Audi boli tiež súčasťou emisného škandálu, ktorý otriasol materským koncernom Volkswagen. Audi plánuje vyrábať nové elektromobily vo svojich nemeckých závodoch v Ingolstadte a Neckarsulme.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.