Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2019, 08:07

Čínsky súkromný sektor výrazne rastie. Dosiahol dvojročné maximum

Kompozitný index nákupných manažérov je zostavovaný spoločnosťami IHS Markit a Caixin.

Čínsky súkromný sektor výrazne rastie. Dosiahol dvojročné maximum
Zdroj: Reuters

Aktivita v čínskom súkromnom sektore v novembri vzrástla, pričom tempo rastu dosiahlo takmer dvojročné maximum. Uviedla to v stredu spoločnosť IHS Markit.

Kompozitný index nákupných manažérov zostavovaný spoločnosťami IHS Markit a Caixin, ktorý zahŕňa výrobný sektor aj sektor služieb, dosiahol v novembri 53,2 bodu oproti 52-bodovej hodnote v októbri. To znamená zrýchlenie rastu, nakoľko rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov.

Novembrová hodnota predstavuje najvýraznejšie tempo rastu súkromného sektora Číny od februára 2018. Prispeli k tomu výrobný sektor aj sektor služieb.

IHS Markit a Caixin už v pondelok (2. 12.) zverejnili, že aktivita vo výrobnom sektore vzrástla v novembri najrýchlejšie za takmer tri roky a navyše, podľa najnovších informácií, aktivita v sektore služieb dosiahla 7-mesačné maximum.

Hodnota príslušného indexu nákupných manažérov predstavovala 53,5 bodu oproti 51,1 bodu v októbri, čo bola najvyššia hodnota od apríla tohto roka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.