Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2019, 13:52

Swedbank po škandále mení vedenie. Snaží sa získať späť dôveru zákazníkov

Odchod manažérov je súčasťou organizačnej prestavby zameranej na zvýšenie dôvery vo švédskeho veriteľa.

Swedbank po škandále mení vedenie. Snaží sa získať späť dôveru zákazníkov
Zdroj: Reuters

Najväčšia švédska banka Swedbank, ktorú tiež zasiahol škandál s praním špinavých peňazí v pobaltských pobočkách, v pondelok oznámila zmeny v riadiacej štruktúre. Je s tým spojený aj odchod šéfky divízie rizikových operácií. Banka sa tak snaží získať späť dôveru zákazníkov po tom, ako jej akcie v tomto roku klesli o 40 percent, keď vyšlo najavo, že sa tiež podieľala na praní peňazí.

Helo Meigasová opustí banku spolu s Charlotte Elsnitzovou, ktorá riadila pobaltskú divíziu, uviedla Swedbank v pondelok vo svojom vyhlásení. Ich funkcie dočasne prevezmú Gunilla Hallrosová a Jon Lidefelt. Hľadanie trvalých náhradníkov sa už začalo, dodala banka.

Odchod manažérov je súčasťou organizačnej prestavby zameranej na zvýšenie dôvery vo švédskeho veriteľa a na zjednodušenie jeho štruktúry, povedal generálny riaditeľ Jens Henriksson, podľa ktorého banka začala aj procesom analýzy podnikovej kultúry.

Swedbank tiež informovala, že zlúči niekoľko divízií vrátane divízií IT a digitálneho bankovníctva, pričom Swedbank Pay a platobná infraštruktúra budú integrované do oddelenia veľkých korporátov a inštitúcií.

Zodpovednosť za prebiehajúce interné a externé vyšetrovanie „historických nedostatkov v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí“ sa presunie na novú "jednotku rýchleho nasadenia" (Special Task Force), ktorá bude priamo podriadená Henrikssonovi.

V dôsledku zlúčenia produktových oddelení banky opustí začiatkom roku 2020 svoj post aj Leif Karlsson, vedúci oddelenia Group Lending & Payments. Po zmene bude v manažmente Swedbank len 14 ľudí, namiesto doterajších 17.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.