Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2019, 14:32 Aktualizované dňa 11.12.2019 o 14:56

Kofola posilňuje svoju pozíciu na českom trhu, kúpila Korunní a Ondrášovku

Spoločnosť uviedla, že nákupom chce rozšíriť svoje portfólio o tradičné české minerálne vody.

Kofola posilňuje svoju pozíciu na českom trhu, kúpila Korunní a Ondrášovku
Zdroj: Mafra

Skupina Kofola kúpila stopercentný podiel v spoločnostiach Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakciu musí ešte schváliť český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže.

Kofola o tom dnes informovala na svojich webových stránkach, cenu obchodu po dohode s druhou stranou nezverejnila. Dokončenie obchodu firmy očakávajú v prvej polovici budúceho roka.

Kofola uviedla, že nákupom chce rozšíriť svoje portfólio o tradičné české minerálne vody a posilniť na českom trhu svoju pozíciu v kategórii balených vôd.

"Do schválenia Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže a vysporiadania transakcie všetky vyššie menované spoločnosti fungujú aj naďalej ako samostatné jednotky bez spoločnej väzby," uviedli zástupcovia Kofoly. Karlovarská Korunní a Ondrášovka tak zatiaľ patria spoločnosti Ondrášovka Holding.

Kofola je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov v strednej Európe.

K výrobkom Kofoly patria aj detské nápoje Jupík, značky Vinea, Chito, Top Topic alebo Citro Cola. Firma má okolo 2000 zamestnancov, z toho asi 700 v Česku.

Jej tržby za tohtoročné tri štvrťroky medziročne vzrástli o 3,6 percenta na 4,89 miliardy českých korún (191 miliónov eur).

Ukazovateľ EBITDA (prevádzkový zisk pred odpismi) jej stúpol o 0,5 percenta na 860,2 milióna korún (34 miliónov eur).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.