Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2019, 11:02

Rohlík.cz expandloval do zahraničia. Predáva potraviny v Maďarsku

Česká firma sľubuje rozvoz nákupov do troch hodín od objednania.

Rohlík.cz expandloval do zahraničia. Predáva potraviny v Maďarsku
Zdroj: Dreamstime

Spoločnosť Rohlík.cz expandovala do zahraničia, oddnes začala ponúkať potraviny obyvateľom Budapešti a jej okolia prostredníctvom e-shopu Kifli.hu. ČTK to dnes oznámili zástupcovia spoločnosti. Firma sľubuje rozvoz nákupov do troch hodín od objednania, minimálna objednávka bude za 5000 maďarských forintov. Firma, v ktorej má väčšinový podiel podnikateľ Tomáš Čupr, doteraz pôsobila len na českom území.

"Maďarsko bude prvý test našej služby v dvojnásobne väčšom meste ako v Prahe, v budúcnosti chceme expandovať do ďalších krajín. Do piatich rokov by som chcel už fungovať v Nemecku. To je pre mňa kľúčový cieľ," uviedol Čupr.

Pre maďarský e-shop pracuje v prvej fáze približne 50 ľudí, v budúcnosti by ich malo byť viac. "V Budapešti zatiaľ prebieha kampaň v menšom meradle, začiatkom februára ju plánujeme významne zintenzívniť," dodal.

Firma plánuje na trhu zabodovať sortimentom a rýchlosťou doručenia. Zatiaľ tam rozváža potraviny reťazca Tesco, Spar a lokálne reťazec Auchan, doručujú do druhého dňa od objednania.

"My sme schopní nákupy priviezť do 120 minút od objednania s pätnásť-minútovou presnosťou, čo v Európe dokážeme len my. Veríme, že tým sa nám podarí poraziť konkurenčné spoločnosti," uviedol Čupr. Rovnako ako v ČR chce ponúkať tovar od lokálnych dodávateľov, v sortimente bude mať do 8000 položiek.

Rohlík.cz je najväčším internetovým obchodom s potravinami v Česku, jeho obrat vlani stúpol o 52 percent na takmer 2,5 miliardy korún. Zakladateľom a väčšinovým majiteľom je Tomáš Čupr.

Firme Veľká pecka, ktorá prevádzkuje internetový obchod s potravinami Rohlik.cz, vo finančnom období od prvého mája 2018 do tohtoročného apríla medziročne vzrástli tržby za predaj tovaru o 62 percent na 2,4 miliardy korún.

Jej čistý zisk predstavoval 108 tisíc korún, zatiaľ čo v minulom účtovnom období bola vo 102-milionovej strate. Firma prvýkrát od svojho vzniku dosiahla kladný hospodársky výsledok. Čupr už skôr uviedol, že budúci rok chce expandovať do Viedne a výhľadovo aj do Bukurešti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.