Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2019, 16:03

Ďalšia rana pre Uber: Už nemôže jazdiť v Nemecku

Spoločnosť Uber plánuje zmeniť spôsob, akým v Nemecku podniká.

Ďalšia rana pre Uber: Už nemôže jazdiť v Nemecku
Zdroj: Reuters

Nemecký súd dnes zakázal americkej alternatívnej taxislužbe Uber jej činnosť v Nemecku. Uber v Nemecku pôsobí výhradne formou spolupráce s požičovňami automobilov a ich profesionálnymi vodičmi.

Podľa dnešného rozhodnutia súdu však nemá pre túto činnosť potrebnú licenciu. Spoluprácu s vodičmi, ktorí používajú vlastné autá, súd firme zakázal už v roku 2015, uviedla agentúra Reuters. Uber sa proti dnešnému rozhodnutiu súdu môže odvolať.

"Verdikt súd vyhodnotíme a potom rozhodneme o ďalších krokoch, ktoré zabezpečia, aby naše služby v Nemecku pokračovali," uviedla firma. Uber pôsobí v siedmich nemeckých mestách vrátane Frankfurtu, Berlína a Mníchova.

Súd dal svojím rozhodnutím za pravdu žalobe zväzu nemeckých taxislužieb Taxi Deutschland. Podľa zdroja agentúry Reuters teraz spoločnosť Uber plánuje zmeniť spôsob, akým v Nemecku podniká.

Rozhodnutie nemeckého súdu je ďalšou ranou pre firmu Uber, ktorej minulý mesiac odmietlo obnoviť prevádzkovú licenciu mesto Londýn.

Kvôli odporu zo strany prevádzkovateľov tradičných taxislužieb čelí Uber regulačným a právnym prekážkam po celom svete. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.