Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2019, 09:49

Volkswagen urýchli presun na elektromobilitu, navýšil pôvovodné plány

Volkswagen vkladá veľké nádeje do nového modelu batériového elektromobilu ID.3.

Volkswagen urýchli presun na elektromobilitu, navýšil pôvovodné plány
Zdroj: Volkswagen

Nemecká automobilka Volkswagen urýchľuje presun na výrobu elektrických áut. Vo vyhlásení uviedla, že plánuje dosiahnuť výrobu jedného milióna elektrických áut ročne už v roku 2023, teda o dva roky skôr, než doteraz plánovala.

Volkswagen urýchľuje výrobu elektrických áut v čase, keď rastie tlak na výrobcov áut v Európe, aby v rámci boja s globálnym otepľovaním znížili emisie svojich áut, upozornila agentúra AP.

Hlavná značka najväčšej európskej automobilovej skupiny VW pôvodne plánovala vyrobiť milión elektrických vozidiel ročne v roku 2025. Podľa nových plánov by v roku 2025 mala vyrobiť až 1,5 milióna elektrických vozidiel. V tomto roku má výroba elektrických áut VW stúpnuť na viac ako 70-tisíc z vlaňajších 50-tisíc.

Volkswagen vkladá veľké nádeje do nového modelu batériového elektromobilu ID.3. Ten sa má predávať za cenu pod 30-tisíc eur a na jedno nabitie má byť vozidlo schopné prejsť 330 až 550 kilometrov. Automobilka predstavila model v septembri na frankfurtskom autosalóne a dodávky zákazníkom chce začať budúci rok v lete. V závode v meste Zwickau vo východnom Nemecku by mala byť spoločnosť schopná vyrobiť až 330-tisíc týchto vozidiel ročne.

Európski výrobcovia áut budú musieť od roku 2021 plniť prísnejšie limity priemerných emisií oxidu uhličitého zo svojho vozového parku, inak im budú hroziť vysoké pokuty. Analytici a výrobcovia áut tvrdia, že jedinou možnosťou, ako tieto limity splniť, bude výrazné zvýšenie predaja elektrických áut.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.