Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2020, 19:13

Šéf Seatu sa vzdal funkcie, možno povedie Renault

Seat uviedol, že Luca de Meo odstúpil na vlastnú žiadosť a zatiaľ zostáva v skupine.

Luca de Meo
Zdroj: Reuters

Šéf španielskej automobilky Seat, ktorá spadá pod koncern Volkswagen, Luca de Meo, odstupuje z funkcie. Firma o tom informovala v tlačovej správe.

Skupina Volkswagen odmietla vec komentovať. Seat uviedol, že de Meo odstúpil na vlastnú žiadosť a zatiaľ zostáva v skupine.

Automobilku dočasne povedie Carsten Isensee, ktorý bol doteraz zástupca finančného riaditeľa. Špekuluje sa o tom, že de Meo bude riadiť konkurenčný Renault. Francúzsku automobilku Renault od vlaňajšieho októbra dočasne vedie Clotilde Delbosová, niekdajšia finančná riaditeľka podniku.

Predchádzajúceho výkonného riaditeľa Thierryho Bollorého predtým z funkcie uvoľnilo vedenie automobilky. "Luca de Meo je na užšom zozname kandidátov na vedenie Renaultu. Delbosová na ňom figuruje tiež," povedal agentúre Reuters ďalší zdroj.

Sťahovanie do Paríža by ale de Meovi mohla komplikovať konkurenčná doložka. Strany sa totiž zatiaľ nedohodli, akú dlhú pauzu by si mal de Meo pred nástupom do inej práce dať, tvrdí zdroj.

Agentúra Reuters v polovici decembra s odvolaním sa na denník Vanguardia napísala, že Renault vedenie spoločnosti de Meovi ponúkol. Najprv by mal viesť dva roky Renault a potom prevziať zodpovednosť za celú skupinu, v ktorej sú aj japonské automobilky Nissan a Mitsubishi.

De Meo riadil Seat od roku 2015. Popri už spomínaných kandidátoch na vedenie Renaultu Reuters v decembri písal o Patrickovi Kollerovi, ktorý šéfuje výrobcovi automobilových súčiastok Faurecia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.