Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2020, 14:26

Dôvera v ekonomiku eurozóny vzrástla na trojmesačné maximum

Nálada v priemysle a medzi spotrebiteľmi v eurozóne sa zhoršila.

Dôvera v ekonomiku eurozóny vzrástla na trojmesačné maximum
Zdroj: TASR

Dôvera v ekonomiku eurozóny vzrástla na záver minulého roka na trojmesačné maximum, napriek tomu, že nálada v priemysle, ako aj medzi spotrebiteľmi sa zhoršila. Poukázali na to v stredu zverejnené údaje Európskej komisie.

Index ekonomického sentimentu (ESI) dosiahol v decembri 101,5 bodu oproti novembrovej hodnote 101,2 bodu. Bola to najvyššia hodnota od septembra, keď ESI zaznamenal 101,7 bodu.

Dôvera v priemysle a medzi spotrebiteľmi klesla. Čo sa týka priemyslu, príslušný podindex klesol o 0,2 bodu na -9,3 bodu. Ešte výraznejšie klesla nálada medzi spotrebiteľmi. V tejto oblasti sa podindex znížil o 0,9 bodu na -8,1 bodu.

Na druhej strane sa však zlepšila nálada v oblasti služieb, ako aj v maloobchode a stavebníctve. Index dôvery v maloobchode vzrástol z -0,2 bodu v novembri na 0,8 bodu a ešte výraznejšie sa zvýšila dôvera v sektore stavebníctva. Príslušný podindex vyskočil v porovnaní s novembrom o 2,2 bodu na 5 bodov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.