Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2020, 00:00

Viedla predajne Lenovo, teraz mieri do konkurzu. Dobehol ju dlh voči Tatra banke

Podnik na svojom webe uvádza, že je certifikovaným Lenovo partnerom na Slovensku a jeho autorizovaným predajcom.

Viedla predajne Lenovo, teraz mieri do konkurzu. Dobehol ju dlh voči Tatra banke
Zdroj: daren&curtis

Malá technologická firma Marsann IT vstupovala na slovenský trh pred viac ako 12 rokmi. Od tých čias zaznamenávala úspechy. V roku 2011 sa rozrástla za hranice Slovenska, o päť rokov neskôr sa zaradila medzi stredné firmy a pýši sa portfóliom známych biznis partnerov.

Medzi nich patrí napríklad čínsky gigant Lenovo, ale aj televízia TA3, ktorej firma v minulosti zabezpečila modernizáciu technickej infraštruktúry.

Tento rok však už pre spoločnosť sídliacu v bratislavskom Digital Parku nevyzerá až tak ružovo. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Marsann IT,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Lea Gubová. Firmu totiž dobehli dlhy voči Tatra banke.

Jej hovorca Boris Fojtík odkázal, že „Tatra banka sa vzhľadom na zákonnú povinnosť zachovávať bankové tajomstvo“ k otázkam HN vyjadriť nemôže. Na otázky do uzávierky nereagovala ani krachujúca firma.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.