Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2020, 12:24

Najväčší nebrúsený diamant na svete mení majiteľa. Luxusný drahokam získal Louis Vuitton

Louis Vuitton patrí pod koncern LVMH, ktorý vlastní najbohatší Európan Bernard Arnault.

Najväčší nebrúsený diamant na svete mení majiteľa. Luxusný drahokam získal Louis Vuitton
Zdroj: Reuters

Volá sa Sewelo, má 1758 karátov a dnes sa stal súčasťou veľkého obchodu. Najväčší nebrúsený diamant na svete už patrí francúzskej spoločnosti Louis Vuitton. 

Firma nechce prezradiť, koľko drahokam stál. "Bolo to v miliónoch a niektorí z mojich konkurentov budú prekvapení, že Vuitton bol kupujúci," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Michael Burke pre New York Times.

Sewelo je druhý najväčší surový diamant, ktorý sa kedy vyťažil. Našli ho vlani v Botswane. V bani, ktorá patrí spoločnosti Lucara Diamond. A práve tá ho predala Francúzom. 

Louis Vuitton patrí pod koncern LVMH, ktorý vlastní najbohatší Európan Bernard Arnault. Kúpa Sewela je pre výrobcu luxusného tovaru už druhou veľkou transakciou za posledné dva mesiace. 

V novembri minulého roka Arnault rozšíril svoje impérium o americkú klenotnícku firmu Tiffany. Hodnota akvizície dosiahla 16 miliárd dolárov. 

Pod LVMH patria, okrem Louis Vuittonu, značky Bulgari, Dior, Tag Heuer, Chaumet či Hublot. Kontrakt LVMH a Tiffany zlepšil pozíciu francúzskeho koncernu na trhu s klenotmi. 

Predchádzajúcou veľkou akvizíciou LVMH bola kúpa talianskej firmy Bulgari v roku 2011 za 3,7 miliardy eur. V tom čase to bola najväčšia akvizícia desaťročia v tomto sektore.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.