Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2020, 14:23 Aktualizované dňa 23.01.2020 o 16:47

Lagardeová začala prevracať kamene vo Frankfurte. ECB ohlásila spustenie veľkej revízie

Experti budú počas roka skúmať, aké zmeny potrebuje menová politika v eurozóne.

Lagardeová začala prevracať kamene vo Frankfurte. ECB ohlásila spustenie veľkej revízie
Zdroj: Reuters

Otočíme každý jeden kameň. S týmto krédom ohlásila v decembri Christine Lagardová, prezidentka Európskej centrálnej banky, že nariadi prvé strategické hodnotenie činnosti inštitúcie od roku 2003. Náročný proces sa oficiálne začal včera. „Rada guvernérov tiež rozhodla o začatí revízie stratégie menovej politiky ECB,“ zaznelo v oficiálnom stanovisku.

Audit, ktorého ukončenie je plánované na koniec tohto roka, by mal aj aktualizovanú definíciu úlohy ECB. V súčasnosti je jej cieľom udržiavať tempo rastu spotrebiteľských cien pod a blízko dvoch percent v strednodobom horizonte.

„Revízia sa bude týkať kvantitatívnej formulácie cenovej stability, súboru nástrojov menovej politiky, ekonomickej a menovej analýzy a spôsobu komunikácie,“ oznámila ECB. Experti sa budú zaoberať aj finančnou stabilitou, zamestnanosťou a environmentálnou udržateľnosťou.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.