Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2020, 08:17

USA zavedú clá na niektoré výrobky z ocele a hliníka

U výrobkov z ocele bude clo činiť 25 percent a pri produktoch z hliníka desať percent.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa rozhodla uvaliť dodatočné clá na niektoré výrobky z ocele a hliníka, napríklad oceľové klince a hliníkové káble. Informovali o tom dnes agentúry Reuters a Bloomberg. Nové clá by mali nadobudnúť účinnosť 8. februára.

U výrobkov z ocele bude clo činiť 25 percent a pri produktoch z hliníka desať percent. Výnimku z platenia všetkých týchto ciel budú mať Argentína, Austrália, Kanada a Mexiko. Brazília a Južná Kórea získajú výnimku len v prípade výrobkov z ocele.

Trump už pred takmer dvoma rokmi zaviedol clo 25 percent na dovoz ocele a clo desať percent na dovoz hliníka, aby podporil domácu produkciu týchto kovov, ktorá je podľa neho záležitosťou národnej bezpečnosti.

Odvtedy podľa Trumpa síce dovoz ocele a hliníka do USA klesol, ale zvýšil sa dovoz výrobkov z týchto kovov, prostredníctvom ktorého sa zahraniční producenti snažia cla obísť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.