Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2020, 10:43

Apple chce zvýšiť produkciu iPhonov o desať percent, plán mu však kríži koronavírus

​Apple plánuje vyrobiť v 1. polroku 80 miliónov iPhonov.

Apple chce zvýšiť produkciu iPhonov o desať percent, plán mu však kríži koronavírus
Zdroj: TASR

Americká spoločnosť Apple plánuje zvýšiť produkciu iPhonov v 1. polroku tohto roka zhruba o desatinu. Jej plány však môže zhatiť nový koronavírus, ktorý sa šíri v Číne. Uviedol to v utorok Nikkei Asian Review.

​Apple plánuje vyrobiť v 1. polroku 80 miliónov iPhonov, uviedol Nikkei Asian Review s odvolaním sa na zdroje oboznámené s plánmi spoločnosti. To je približne o 10 percent viac. Viaceré výrobné centrá sú však v Číne, ktorá zápasí so šírením nového koronavírusu, čo zasahuje aj do produkcie.

Čínska vláda v úsilí dostať situáciu pod kontrolu predĺžila oslavy lunárneho Nového roka o tri dni do 2. februára a s tým aj odstávku výroby v mnohých firmách. Mesto Šanghaj nariadilo odstávku vo firmách, až na verejnoprospešné podniky, do 9. februára.

Cena akcií Apple vzrástla vlani zhruba o 86 percent a vysoko prekonala 29-percentný rast v rámci širšieho indexu newyorskej burzy S&P 500. V pondelok 27. januára však akcie uzatvorili poklesom o takmer 3 percentá.

Apple plánuje zverejniť výsledky za 1. kvartál 2019/2020 v utorok po uzatvorení trhov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.