Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 09:11

Kia bojuje s nedostatkom autokomponentov. Pozastavila produkciu áut v troch závodoch

Väčšina z juhokórejských automobiliek informovala, že pre nedostatok komponentov z Číny odstaví väčšinu juhokórejských prevádzok.

Kia bojuje s nedostatkom autokomponentov. Pozastavila produkciu áut v troch závodoch
Zdroj: Reuters

Juhokórejská automobilka Kia Motors pozastavila produkciu áut vo všetkých troch domácich závodoch. Dôvodom je nedostatok autokomponentov, čo je výsledkom odstavenia viacerých čínskych podnikov v dôsledku šíriaceho sa koronavírusu. Uviedol to v pondelok zástupca automobilky.

Výroba v závodoch Kwangdžu a Sohari bude pozastavená v pondelok a utorok, citovala zástupcu firmy agentúra Reuters. Či sa výroba po tomto termíne opätovne spustí, bude podľa firmy závisieť od dostupnosti komponentov.

Závod Hwasung pozastavil produkciu iba v pondelok a očakáva sa, že v utorok by sa výroba v tomto závode mala opätovne spustiť. Ako informovala televízia CNN, momentálne v prevádzke zostáva iba linka v Kwangdžu na výrobu vojenských vozidiel.

K rovnakému kroku ako Kia už minulý týždeň pristúpila spoločnosť Hyundai. Väčšina z juhokórejských automobiliek štvrtého februára informovala, že pre nedostatok komponentov z Číny, kde vláda v úsilí zabrániť rýchlemu šíreniu koronavírusu dala zatvoriť mnohé závody, odstaví väčšinu juhokórejských prevádzok od siedmeho februára.

Očakáva sa, že časť produkcie opätovne spustí 11. alebo 12. februára. Hyundai má v Južnej Kórei celkovo sedem závodov, z ktorých produkcia smeruje na domáci trh, ale aj do USA, Európy, na Blízky východ a iných oblastí. Na celkovej výrobe firmy sa domáce závody podieľajú približne 40 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.