Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 14:28

Nissan kvôli koronavírusu dočasne zastaví výrobu. Zaobstarávanie súčiastok z Číny spôsobuje problémy

Nissan je prvým japonským výrobcom áut, ktorý zastavuje výrobu v domácej továrni.

Nissan kvôli koronavírusu dočasne zastaví výrobu. Zaobstarávanie súčiastok z Číny spôsobuje problémy
Zdroj: Reuters

Japonská automobilka Nissan Motor je ďalšou z firiem, ktorá pripravuje dočasné zastavenie výroby v dôsledku koronavírusu. Uviedli to v pondelok noviny Nikkei. Epidémia nebezpečného vírusu vyvolala problémy v globálnych dodávateľských reťazcoch.

Nissan je prvým japonským výrobcom áut, ktorý zastavuje výrobu v domácej továrni, pretože mu obstarávanie súčiastok z Číny robí stále väčšie ťažkosti, uviedol Nikkei.

Konkrétne, Nissan plánuje od 14. februára zastaviť dve výrobné linky v závode Kjúšu. To ukazuje, do akej miery sú výrobcovia v tretej najväčšej svetovej ekonomike závislí od dodávok z Číny.

​Nissan vyrobil v Kjúšu v predchádzajúcom finančnom roku, ktorý sa skončil 31. marca 2019, približne 434-tisíc vozidiel, pričom približne polovica produkcie šla na domáci trh. Automobilka podľa novín 17. februára zastaví ďalšiu linku, ktorá vyrába hlavne automobily na vývoz.

Epidémia koronavírusu narušila výrobu v Číne, čo má vplyv aj na závody v zahraničí. Aj v Južnej Kórei spoločnosti Hyundai Motor, jej dcéra Kia Motors a RSM, dcéra Renaultu, ohlásili odstávky vo výrobe pre prerušenie dodávok súčiastok z Číny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.