Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 16:09

Alibaba ponúka úvery firmám v Číne, ktoré zasiahol koronavírus

​Číňania sa v pondelok začali vracať do práce v kanceláriách aj továrňach po tom, ako vláda zmiernila niektoré obmedzenia v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Alibaba ponúka úvery firmám v Číne, ktoré zasiahol koronavírus
Zdroj: Reuters

Čínsky internetový gigant Alibaba v pondelok uviedol, že jeho MyBank, pobočka spoločnosti Ant Financial, ponúkne pôžičky vo výške 20 miliárd jüanov (2,60 miliardy eur) firmám v Číne v súvislosti s epidémiou koronavírusu, pričom prednosť budú mať firmy z provincie Chu-pej. Alibaba to oznámila vo vyhlásení na svojej internetovej stránke.

​Spresnila, že 10 miliárd CNY bude k dispozícii firmám v provincii Chu-pej, kde je epicentrum nákazy. Internetový gigant im ponúkne jednoročný úver s nulovou úrokovou sadzbou počas prvých troch mesiacov a zvyšných deväť mesiacov im dá 20-percentnú zľavu z úrokovej sadzby.

Okrem toho budú mať firmy v Číne prístup k ďalším 10 miliardám CNY v rámci jednoročných pôžičiek, pri ktorých budú úrokové sadzby znížené o 20 percent.

Medzi ďalšie kroky, ktoré spoločnosť Alibaba oznámila, patrí odpustenie poplatkov čínskym obchodníkom na jej platformách v prvej polovici roku 2020 a vytvorenie dvoch fondov s objemom jednej miliardy CNY na podporu reštaurácií, logistiky a dodávateľských reťazcov.

​Číňania sa v pondelok začali vracať do práce v kanceláriách aj továrňach po tom, ako vláda zmiernila niektoré obmedzenia v súvislosti s epidémiou koronavírusu, počas ktorej zahynulo už viac ako 900 ľudí.

Čínski regulátori vyzvali banky, aby znížili úrokové sadzby a poskytli úvery spoločnostiam, ktoré tvrdo zasiahla epidémia koronavírusu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.