Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 10:59

Čínska vláda požiadala kľúčové odvetvia, aby aj napriek koronavírusu obnovili prácu

Existujú obavy zo šírenia epidémie po znovuotvorení firiem, najmä v provinciách s veľkým pohybom obyvateľstva.

Čínska vláda požiadala kľúčové odvetvia, aby aj napriek koronavírusu obnovili prácu
Zdroj: Reuters

Čínska vláda v utorok požiadala odvetvia, ktoré sú kľúčové pre národného hospodárstvo aj pre ľudí, aby ihneď obnovili prácu. Firmy v Číne zostali zatvorené po tom, ako Peking predĺžil voľno počas sviatkov nového lunárneho roka, aby zabránil šíreniu smrteľného koronavírusu.

Čínska výroba masiek v súčasnosti beží len na 76 percent celkovej kapacity, informoval novinárov na brífingu generálny tajomník Národnej komisie pre rozvoj a reformu Čchung Liang.

Približne štvrtina firiem, ktoré vyrábajú masky, totiž ešte stále nezačala pracovať, uviedol Ou Siao-li, riaditeľ sociálneho rozvoja v rámci komisie.

Dodal, že vláda pomôže spoločnostiam v kľúčových odvetviach vyriešiť problémy s výrobou, pomôže im dosiahnuť plnú výrobnú kapacitu a tiež 24-hodinovú prevádzku.

Podobne ani spracovanie obilia nebeží úplne naplno, aj keď už dosiahlo 94,6 percenta z celkovej kapacity, zatiaľ čo ťažba uhlia je na úrovni 57,8 percenta celkovej kapacity.

​Che Čching-chua z národnej komisie pre zdravie pripustil, že existujú obavy zo šírenia epidémie po znovuotvorení firiem, najmä v provinciách s veľkým pohybom obyvateľstva.

Poukázal však aj na to, že celková epidemická situácia v iných provinciách, ako je Chu-pej, kde je epicentrum nákazy, má klesajúci trend.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.