Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2020, 14:59

Vzostup Skywalkera zabezpečil hračkárskej firme Hasbro prudký rast zisku

Bez započítania mimoriadnych položiek dosiahla firma Hasbro zisk 164,83 milióna dolárov, čo na akciu predstavuje 1,24 dolára.

Vzostup Skywalkera zabezpečil hračkárskej firme Hasbro prudký rast zisku
Zdroj: Reuters

Americká hračkárska spoločnosť Hasbro oznámila za štvrtý kvartál vysoký rast zisku, k čomu do veľkej miery prispel dopyt po nových produktoch aj nižšie náklady.

Jeden z najväčších výrobcov hračiek na svete oznámil za štvrtý štvrťrok čistý zisk 267,3 milióna amerických dolárov (244,09 milióna eur). V rovnakom období predchádzajúceho roka evidovala spoločnosť zisk 8,8 milióna dolárov.

Bez započítania mimoriadnych položiek dosiahla firma Hasbro zisk 164,83 milióna dolárov, čo na akciu predstavuje 1,24 dolára. Firma tak prekonala očakávania trhov, ktoré počítali s upraveným ziskom na úrovni 91 centov.

Firma do veľkej miery zarobila na úspechu najnovšieho dielu Hviezdnych vojen Vzostup Skywalkera, keďže má licenciu na výrobu hračiek zo ságy Hviezdne vojny.

Okrem týchto hračiek vzrástol dopyt aj po hračkách s motívom filmu Ľadové kráľovstvo. Tržby z predaja hračiek inšpirovaných Hviezdnymi vojnami a Ľadovým kráľovstvom vzrástli vo štvrtom kvartáli medziročne takmer o 50 percent.

Celkovo tržby Hasbro dosiahli 1,43 miliardy dolárov. V medziročnom porovnaní sa tak zvýšili o 2,8 percenta. V tomto prípade však spoločnosť zaostala za odhadmi trhov, ktoré počítali s rastom tržieb na 1,44 miliardy dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.