Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2020, 00:00

Firmy neplatiči. Pre chlad ich pribudne

Počet insolventných slovenských spoločností má narásť prvýkrát od roku 2015.

Firmy neplatiči. Pre chlad ich pribudne
Zdroj: Reuters

Menej odbytu, nižšia produkcia na jednej strane a rast nákladov, predovšetkým na mzdy, na druhej strane. Zhoršenie hospodárskeho prostredia sa v tomto roku premietne aj do vyššieho počtu nezaplatených faktúr slovenských firiem. Prvýkrát za päť rokov by sa mal počet spoločností neschopných plniť svoje peňažné záväzky zvýšiť.


Analýza spoločnosti Coface, ktorá sa zaoberá poistením pohľadávok a manažovaním kreditného rizika, predpovedá nárast najmenej o päť percent. Podľa Country manažéra spoločnosti pre Slovensko Juraja Jančiho vývin v závere roka naznačuje, že možný je aj väčší nárast. „Sleduje

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.