Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2020, 19:17

Francúzsky výrobca vlakov kupuje kanadského konkurenta. Cena sa pohybuje v miliardách

Kanadský koncern Bombardier má vážne finančné problémy, ktoré aktuálne rieši predajom aktív.

Francúzsky výrobca vlakov kupuje kanadského konkurenta. Cena sa pohybuje v miliardách
Zdroj: Reuters

Francúzsky výrobca vlakov Alstom prevezme vlakovú divíziu kanadského konkurenta Bombardier.
Francúzsky koncern v pondelok oznámil, že podpísal predbežnú dohodu (memorandum of understanding) o kúpe železničnej divízie kanadskej firmy.

Alstom zaplatí za akcie Bombardier Transportation mixom hotovosti a akcií. Celková cena sa odhaduje na 5,8 miliardy eur až 6,2 miliardy eur.

Spoločnosť Bombardier Transportation dosiahla minulý rok tržby vo výške 8,3 miliardy USD (7,66 miliardy eur) a na konci roka evidovala objednávky v hodnote 35,8 miliardy USD.

Tržby Alstom vo finančnom roku 2018/19 (do 31. marca 2019) dosiahli 8,1 miliardy USD a nevybavené objednávky mali hodnotu 43 miliárd USD.

Kanadský koncern Bombardier má vážne finančné problémy, ktoré aktuálne rieši predajom aktív. Minulý týždeň oznámil, že vystúpi aj z posledného veľkého leteckého projektu.

Airbus a kanadská provincia Québec prevezmú zvyšný podiel firmy v spoločnom projekte lietadla A220. Teraz sa zabavuje vlakovej divízie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.