Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 15:01

Morgan Stanley spraví najväčšiu bankovú akvizíciu od krízy. Za brokerskú firmu dá 13 miliárd dolárov

Investičná banka Morgan Stanley zaplatí za akciu E*Trade 58,74 dolára v akciách.

Morgan Stanley spraví najväčšiu bankovú akvizíciu od krízy. Za brokerskú firmu dá 13 miliárd dolárov
Zdroj: TASR/Mark Lennihan

Americká investičná banka Morgan Stanley prevezme on-line brokerskú firmu E*Trade, uviedli to vo štvrtok obe spoločnosti. Hodnota transakcie predstavuje 13 miliárd amerických dolárov (12,04 miliardy eur).

To je najväčšia akvizícia nejakej banky v USA od finančnej krízy spred desaťročia a prichádza v čase tvrdej konkurencie medzi on-line brokerskými firmami, ktoré bojujú o nových zákazníkov.

Morgan Stanley zaplatí za akciu E*Trade 58,74 dolára v akciách. Fúzia spojí aktíva klientov v celkovej hodnote 3,1 bilióna dolára. Transakcia by sa mala dokončiť v poslednom kvartáli 2020.

Akcie Morgan Stanley po oznámení akvizície v predburzovom obchodovaní oslabili o vyše štyri. Akcie E*Trade, naopak, vyskočili o 23 percent na 55,16 dolára.

"E*Trade predstavuje mimoriadnu rastovú príležitosť pre naše operácie v segmente wealth managementu a skok vpred pre stratégiu v tomto segmente," uviedol šéf Morgan Stanley James Gorman.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.