Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2020, 14:13

Výrobca piva Corona príde o milióny. Ľudia si myslia, že súvisí s koronavírusom

Google Trendy odhalili veľký nárast vo vyhľadávaní výrazov "corona beer" či "beer virus".

Výrobca piva Corona príde o milióny. Ľudia si myslia, že súvisí s koronavírusom
Zdroj: Flickr/Jirka Matousek

Pivovar, ktorý vlastní značku piva Corona, očakáva najprudší pokles v ziskoch v poslednom štvrťroku za minimálne desaťročie. Potom, čo vypukla epidémia koronavírusu, firma na ziskoch stratila 170 miliónov amerických dolárov (155 miliónov eur), informoval britský denník Evening Standard

Podnik Anheuser-Busch InBev, ktorý vlastní tiež značky ako Stella Artois či Budweiser očakáva, že koronavírus im zreže zisky o približne desať percent. 

"Dopad prepuknutia vírusu Covid-19 na naše podnikanie sa neustále vyvíja," povedala firma. "Prepuknutie vírusu viedlo k výraznému zníženiu dopytu v Číne," dodal podnik. 

​V Spojených štátoch prišlo vo vyhľadávaní výrazov "corona beer virus" a "beer virus" spolu s vyhľadávaním symptómov koronavírusu k vysokému nárastu, ukazujú to Google Trendy

Od 18. januára do 26. januára stúplo vyhľadávanie výrazu "corona beer virus" celosvetovo o 2300 percent, píše portál Business Insider. Vyhľadávanie výrazu "beer virus" stúplo v tom istom období o 744 percent a výraz "beer coronavirus" poskočil o 3233 percent. 

Je však dôležité podotknúť, že vyhľadávací nástroj Googlu je naprogramovaný na automatické návrhy výrazov na základe tých populárnych, čo mohlo ich vyhľadávanie podporiť. 

Epidémia koronavírusu, ktorá vypukla v čínskom meste Wu-chan, si doteraz si vyžiadala 2867 obetí. Nakazených je ním 83 774 ľudí. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.