Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 09:51

Facebook prehodnocuje svoje plány s Librou. Chce využiť aj digitálne verzie známych mien

Projekt Libra pokračuje napriek odporu regulátorov a odchodu významných partnerov.

Facebook prehodnocuje svoje plány s Librou. Chce využiť aj digitálne verzie známych mien
Zdroj: Reuters

Facebook prehodnocuje svoje plány na vytvorenie kryptomeny Libra, potom čo čelila odporu regulátorov. V súčasnosti uvažuje o systéme s digitálnymi verziami doláru a eura, píše BBC

Asociácia založená Facebookom na vytvorenie Libry bude naďalej pokračovať vo svojej práci. Samotná Libra bude stále, podľa zverejnených informácii, súčasťou digitálnej peňaženky, ktorú Facebook plánuje uviesť do prevádzky na jeseň. 

Po niekoľkomesačnom oneskorení spoločnosť Marka Zuckerberga oznámila, že je napriek komplikáciám s regulátormi stále "plne zaviazaná tomuto projektu."

Keď Facebook predstavil počas júna 2019 svoj zámer, obkolesil sa 27 firmami a vznikla Libra Association. Každý člen musel zaplatiť 10 miliónov dolárov ako „členské“, pričom tieto peniaze mali poslúžiť ako základ finančnej rezervy.

​Do združenia sa zapojilo viacero známych spoločností, ako napríklad Spotify, Visa či PayPal. Mnohé z nich sa však neskôr rozhodli projekt opustiť.

Libra bude podobne ako najznámejšia digitálna mena Bitcoin založená na technológii blockchain. Ide o druh decentralizovanej databázy, ktorá uchováva neustále sa rozširujúci počet záznamov, ktoré sú chránené proti neoprávnenému zásahu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.