Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2020, 20:32

ECB požiadala banky v eurozóne, aby sa pripravili na riziká spojené s koronavírusom

ECB v liste vyzvala banky, aby zaviedli adekvátne opatrenia na kontrolu infekcie na pracovisku.

ECB požiadala banky v eurozóne, aby sa pripravili na riziká spojené s koronavírusom
Zdroj: Reuters

Európska centrálna banka požiadala banky v eurozóne, aby prehodnotili svoje plány na zabezpečenie kontinuity podnikania. A pripravili sa na minimalizáciu potenciálnych nepriaznivých vplyvov koronavírusu. Uvádza sa v liste, ktorý sa podarilo získať niektorým médiám.

ECB v liste z utorka vyzvala banky, aby zaviedli adekvátne opatrenia na kontrolu infekcie na pracovisku.

A zabezpečili, aby boli v prípade potreby pripravené na prácu zamestnancov na diaľku.

Vírus COVID-19 už zabil vyše 3000 ľudí, nakazilo sa ním 95-tisíc ľudí, väčšina v Číne, odkiaľ sa už rozšíril do viac ako 80 krajín sveta.

ECB, ktorá odmietla správy o liste komentovať, usporiadala v utorok telefonickú konferenciu, na ktorej diskutovala o reakcii na šírenie vírusu. Politické opatrenia však neboli témou debaty.

V liste bankám tiež uviedla, aby proaktívne hodnotili a testovali kapacitu existujúcej IT infraštruktúry vzhľadom na potenciálne zvýšenie kybernetických útokov a vyššiu závislosť od služieb internetového bankovníctva.

Výkonná rada ECB v stredu oznámila celú škálu opatrení na ochranu svojich zamestnancov pred rizikami spojenými so šírením koronavírusu.

Španielska banka BBVA sa vo štvrtok rozhodla v rámci svojho pohotovostného plánu presunúť až 100 zamestnancov z centrály v Madride na miesto mimo mesta, v rámci ochrany svojej prevádzky pred možným narušením v dôsledku koronavírusu.

Ďalšie španielske banky, napríklad štátna Bankia, tiež zvažujú prijatie krízových opatrení, uviedol zdroj.

Sekcia Globálne vznikla v rámci programu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.