Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2020, 00:00

Digitalizácia sa dá značne urýchliť

Keby sa používal náš koncept mobilného eID, aktuálnu situáciu by to uľahčilo oveľa väčšiemu počtu obyvateľov, hovorí Zdenko Böhmer, riaditeľ DXC Technology Slovakia.

Digitalizácia sa dá značne urýchliť
Zdroj: DXC TECHNOLOGY

Pociťujú aj IT firmy aktuálnu situáciu s koronavírusom? Odzrkadlila sa na vašich zákazkach?
Samozrejme, že áno, ale tak ako sú korporácie svojou veľkosťou menej flexibilné, tak sú stabilnejšie. Ekonomický prepad, ktorý nás nevyhnutne čaká, môže byť pre malé firmy likvidačný. Tu prichádza výhoda veľkej stabilnej firmy – dodávka našich projektov a riešení je kontinuálna a neohrozujeme napríklad ani fungovanie štátu. Významný pokles teraz ešte nepociťujeme, ale v aktuálnej situácii sa do prognóz budúcnosti naozaj ťažko pozerá. Robíme všetko pre to, aby sme v tomto kritickom čase boli pripravení kontinuálne pomáhať našim zákazníkom a, samozrejme, aj našim zamestnancom.

Vo všeobecnosti sa očakáva recesia, nielen na Slovensku, ale v celom svete. IT je predsa len špecifický segment. Na aké dosahy sa teda chystáte?
Pozrime sa okolo seba, situácia je naozaj mimoriadna. O to viac bude každá zodpovedná spoločnosť nútená teraz robiť opatrenia, aj keď nebudú lacné, ale zabezpečia firme ťažké časy prežiť. Sme v začiatkoch, ale upratovanie v nákladoch firiem bude nevyhnutné. Efektívne opatrenia musia byť prioritou a hospodárne riadenie firmy v čase krízy bude kľúčové. Viete tým niečo získať, len bude dôležité koľko a kedy. Na to by sme sa mali zamerať. Každý problém je zároveň príležitosť. Som presvedčený, že teraz je správny čas pustiť sa do digitálnej transformácie, aby sme na jej konci boli silnejší a lepšie pripravení na podobne náročné situácie.


Nemôže byť koronavíru

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.