Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2020, 11:14

Najobľúbenejší grécky ostrov sa prispôsobuje koronavírusu. Na plážach vztýčili plexisklá

Podniky na najobľúbenejším gréckom dovolenkovom ostrove sa pripravujú na príchod turistov.

Najobľúbenejší grécky ostrov sa prispôsobuje koronavírusu. Na plážach vztýčili plexisklá
Zdroj: Reuters

Plážový bar na gréckom ostrove Santorini už nebude rovnaký ako predtým. Plážové ležadlá, ktorá sa pri ňom nachádzajú, totiž ponovom obklopuje stena z plexiskla. Ide o prevenciu proti šíreniu koronavírusu, akonáhle do obľúbeného letoviska začnú opäť prúdiť turisti, napísala agentúra Reuters.

Majiteľ plážového baru Charlie Chahine nie je z rozmiestnenia plexiskiel nadšený. Ako ale hovorí, ak je to spôsob, ako nalákať turistov späť, urobí to.

"Dúfame, že podobné konštrukcie, ktoré tu vidíte, nebudú na plážach navždy. Nechceme ich, ale ak je to potrebné a ak na tom záleží bezpečie ľudí, urobíme to," uviedol Chahine.

Podniky na najobľúbenejším gréckom dovolenkovom ostrove prijali najrôznejšie možné hygienické opatrenia a teraz sa nemôžu dočkať, keď začne turistická sezóna.

Je im však jasné, že prídu o zárobky za niekoľko mesiacov vzhľadom nato, že krajina sa pre turistov otvorí až v júli. Teda tak to aspoň predpovedá vláda, ktorá v krajine od 23. marca zaviedla prísne karanténne opatrenia.

Populárna destinácia

Santorini je populárnou destináciou pre turistov z celého sveta. Dláždené ulice na ostrove bývali každé leto úplne preplnené. V roku 2018 sem pricestovali dva milióny ľudí. Ostrov je tiež obľúbenou destináciou pre konanie svadieb a množstvo párov tam cestuje aj na svadobnú cestu. Teraz sú ale ulice a strešné terasy prázdne.

Ako uviedol podpredseda hotelovej asociácie na Santorini Andreas Patiniotis, vlani v júni už bolo na Santorini zarezervovaných 70 percent hotelov, v súčasnej chvíli sú asi na 30 percentách.

Priznáva, že to nebude jednoduché. "Myslím si však, že musíme niekde začať. Aby sme dali prácu našim dodávateľom, našim zamestnancom. Na činnosti hotelov je závislých toľko ľudí," dodal Patiniotis.

Jeden z majiteľov ubytovacieho zariadenia Panagiotis LUTOS zatiaľ vykonáva potrebné úpravy. Keď sa pozerá na prázdny bazén pri svojom hoteli, hovorí, že nejde len o obavy z finančnej straty. Je mu smutno z toho, že je jeho hotel prázdny.

"Budeme pripravení za desať dní, to je jediná vec, ktorá je istá," dodáva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.